Assignement – opciono pirkėjas gali išnaudoti savo opcioną, kad gauti akcijas kada tik panorėjęs ir mes kaip opciono pardavėjai turėsime tas akcijas arba nupirkti arba parduoti už Strike kainą. 

Eary Assignement – opciono pirkėjas išnaudoja savo opcioną iki jo galiojimo pabaigos. 

  • Beveik visada opciono pirkėjas išnaudoja savo opcioną tik tada, jeigu jis yra ITM ir pasibaigus opciono galiojimo terminui.
  • Jeigu opcionas yra OTM, tai praktiškai nėra jokios rizikos, kad opciono pirkėjas išnaudos savo opcioną ankščiau laiko, nes tai reikštų, kad jis gautų akcijas iš karto su nuostoliu.
  • Jeigu pardavėm Call opcioną, tai ankstyvas akcijų paskyrimas turi didesnę tkimybę jeigu galiojimo laikotarpyje yra Ex-Dividend diena, nes opciono pirkėjas gali išnaudoti savo Call opcioną, kad gauti kompanijos akcijas, kad vėliau gauti dividendus. Kai dividendai didesni už premiją.
  • Akcijų paskyrimas (Assignement) vyksta po biržos uždarymo.  Jeigu opciono pirkėjas nuspręs išnaudoti opcioną prekybos valandomis, tai akcijas paskirs tik po rinkos uždarymo. Tad jeigu yra rizika, kad gausite akcijas ir nenorite, kad tai įvyktu, tai tiesiog reikia uždaryti poziciją iki rinkos užsidarymo.
  • Jeigu opcionas yra OTM ir yra jau paskutinė galiojimo diena ir galvojate, kad paliksite tiesiog nuvertėti iki nulio ir viskas, tai turėkite omeny, kad paskyrimas gali įvykti ir After-Hours prekybos valandomis. Tai reiškia, kad jeigu buvo parduotas Put opcionas ir tarkim išeis blogos naujienos After-Hours ir akcijos kaina kris 50%, tai opciono pirkėjas galės išnaudoti savo opcioną ir gausite nuostolį. Geriausia tiesiog uždaryti su uždarbiu ir viskas. Turėkite tai omeny, nes tai labai svarbu.

Ką daryti jeigu įvyko Early Assignement ir gavote akcijas su nuostoliu?

Parduoti akcijas su Loss ir parduoti tą patį opcioną su tuo pačiu Strike ir galiojimo terminu. Tokiu būdu atgausite visą nuostolį ir reikės mažiau laiko,  kad opcionas nuvertėtų. Jeigu nebūtų ankstyvo paskyrimo, tai vis tiek laikytumėte opcioną su tokiu pačiu laikinu nuostoliu tik skirtumas tame, kad gavę akcijas užfiksavote nuostolį ir pardavėte vėl tą patį opcioną ir jis dabar be nuostolio.

Kodėl ankstyvas akcijų paskyrimas yra retas atvejis?

Ankstyvas akcijų paskyrimas yra LABAI RETAS ATVEJIS, nes opciono pirkėjas uždirba daugiau tiesiog parduodamas opcioną nei jį išnaudodamas ir tai susiję su opciono Extrinsic/Time Value. Jeigu opcionas dar turi Extrinsic/Time Value ir opciono pirkėjas išnaudoja opcioną, tai jis tiesiog praranda dalį uždarbio. Todėl labiausiai reikia bijoti ankstyvo akcijų paskyrimo tik paskutinę opciono galiojimo dieną, nes Extrinsic/Time Value kris iki nulio ir jeigu tą dieną opcionas yra ITM.