Portfolio Beta Weighted Delta skaičius parodo, kiek mes teoriškai laikome SPY akcijų (jeigu kaip etaloną naudojame SPY). Jeigu skaičius be minuso ženklo, reiškia Long, jeigu su minuso ženklu reiškia Short. Pvz.: PBWD skaičius yra 17, tai reiškia, kad teoriškai laikome 17 SPY akcijų Long. 

Aš dažniausiai kaip etaloną naudojų SPY indeksą, bet jeigu laikote daugiausiai technologijų kompanijų, tai galima kaip etaloną naudoti QQQ. 

Kokią PBWD laikyti yra Jūsų pasirinkimas, nes tai priklauso nuo to ar tikite, kad visa rinka kils, kils tik truputi, kris, kris tik truputi ar judės šonu. Neutralios Deltos nepavyks išlaikyti, nes akcijos/ETF nuolatos juda, bet reikia stengtis, kad PBWD nebūtų per daug į vieną ar kitą pusę. Įsivaizduokite, kad turite portfelį,  kurio PBWD yra 1000 ir paklauskite savęs: “Ar nieko tokio, jeigu rytoj SPY nukris $5 ir pas mane rodys maždaug $5000 nuostolį?”.

Turėkite omenyje, kad opcionų Portfolio Beta Weighted Delta nuolatos keičiasi priklausomai nuo rinkos krypties, o akcijų Delta nesikeičia. 

Jeigu rinka pakrito ir iš PBWD 500 tapo 700 ir jūsų požiūris, kad rinka vis tiek stipriai kils pasikeitė, tai reikėtų susimastyti labiau apie prekybos sandorius, kurie mažins PBWD pvz.: Naked Calls, Call Spread…

Žemiau yra paveikslėlis iš “Risk Navigator”, kuris parodo portfelio bendrą Delta.

Screenshot 2021 06 19 at 23.14.58 rltrading

Ir šiuo atveju, kad sumažinti Delta 5 vienetais, man reikia dviejų SPY Hedge kontraktų.

Screenshot 2021 06 19 at 22.03.31 rltrading